It’s Christmas time…

2  Σαββατοκύριακα….που μύρισαν Χριστούγεννα.

Σάββατο 9/12/2023

Τρεις υπέροχες παραστάσεις από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β’ Δημοτικού μας γέμισαν με  χαρά, συγκίνηση  και ενθουσιασμό.

Κυριακή 17/12/2023

Την Κυριακή  οι μαθητές και οι  μαθήτριες της Α ‘ Δημοτικού και του Νηπιαγωγείου ήταν οι οργανωτές του mini christmas bazaar.

Τα παιδιά του  Νηπιαγωγείου  ντυμένα αγιοβασιλάκια  μας μάγεψαν με τις ερμηνείες τους, το κέφι και  τα τραγούδια τους.  Η έκπληξη περιλάμβανε όμως και την τραγουδιστική συμμετοχή των γονιών!

Κατασκευές –  εργαστήρια -περίπτερα με κεράσματα, ένα κινητό πλανητάριο, ένα χριστουγεννιάτικο τρενάκι  γέμισαν το Σχολείο με μυρωδίες και εικόνες Χριστουγέννων.

Την ίδια μέρα η Χριστουγεννιάτικη γιορτή όλων των τμημάτων του αθλητικού μας Συλλόγου στο κατάμεστο κλειστό γήπεδο Ηρακλείου καθώς και η παρουσία της χορωδίας μας στην εκπομπή Break του SKAI.

ELLINOAGLIKI- CHRISTMAS TIME