Υψηλά ποσοστά επιτυχίας στις Εξετάσεις για τα Διπλώματα της Αγγλικής Γλώσσας.

Με πολλή  μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή των μαθητών στις εξετάσεις για την απόκτηση των Διπλωμάτων  Α2 (Key Examination in English), B1 (Preliminary English Test) και στην αντίστοιχη κατάκτηση επιπέδου B2 της Αγγλικής Γλώσσας.

• Στο Δίπλωμα Α2 (Key Examination in English) οι μαθητές που συμμετείχαν σημείωσαν 100% ποσοστό επιτυχίας.
  • 100 %  επιτυχία  είχαν  και οι μαθητές που έδωσαν εξετάσεις για το Δίπλωμα B1 (Preliminary English Test) .

Αντίστοιχα υψηλά ποσοστά επιτυχίας είχαν και οι μαθητές που συμμετείχαν στα πτυχία Young Lerner’s (Starters-Movers-Flyers).

Θερμά Συγχαρητήρια & Μπράβο σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες του Σχολείου μας για την επιτυχία τους καθώς και στους καθηγητές του Αγγλικού Τμήματος που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.

Τα πτυχία θα απονεμηθούν στα παιδιά σε τιμητική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί το επόμενο σχολικό έτος.