Επιτυχίες στις εξετάσεις της Γαλλικής Γλώσσας 2021

Φέτος, για 19η συνεχόμενη χρονιά, το σχολείο μας συμμετείχε στις εξετάσεις του Γαλλικού Ινστιτούτου με 100% επιτυχία των μαθητών των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄ στα διπλώματα γαλλικών DELF A1 και Α2 αντίστοιχα και μάλιστα με πολύ καλές έως άριστες βαθμολογίες!!

Πολλά και θερμά συγχαρητήρια, λοιπόν, στους μαθητές Βασιλείου Άγγελο,  Δερεμπούκα Οδυσσέα,  Κάπτση Δέσποινα,  Καρκαντζό Αλέξανδρο,  Κουκούμη Αναστασία,  Μανωλοπούλου Ελισάβετ,  Μπέλλου Μελίνα,  Παπαδέλλη Λυδία,  Παπαδοπούλου Δήμητρα,  Πισπιρίγκου Πόλυ,  Σπίγγου Μελίνα,  Σταμέλου Μαρίτα  και  Στρατήγη Φαίη  που πέτυχαν υψηλές βαθμολογίες στις εξετάσεις γαλλικών του DELF A1 επιπέδου, αλλά και στις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης Διαμαντούλη Μελιτίνη,  Ζορμπά Ασημίνα,  Μαλακατέ Μαριάννα  και  Παγώνα Δόξα  οι οποίες επίσης διέπρεψαν βαθμολογικά στις εξετάσεις DELF A2 επιπέδου!

Αξίζει, λοιπόν, στα παιδιά μας ένα μεγάλο ‘’ΜΠΡΑΒΟ’’ όχι μόνο για το τελικό αποτέλεσμα αλλά και για την προσπάθεια που κατέβαλαν στις δύσκολες φετινές συνθήκες, το ενδιαφέρον και την υπομονή που έδειξαν και ταυτόχρονα για την επιμονή στη μελέτη και για την προσήλωση στο στόχο τους!! Ευχόμαστε από καρδιάς να είναι πάντα γερά και δυνατά, να προοδεύουν και να προσπαθούν για το καλύτερο αποτέλεσμα!