All we are saying is.. give peace a chance

Το Σχολείο συμμετέχει στη  δράση  αποστολής ανθρωπιστικής βοήθειας  μέσα από το “Χαμόγελο του παιδιού“.

All we are saying is.. give peace a chance…

Το “Χαμόγελο του Παιδιού» συνεχίζει να δίνει τις καθημερινές του μάχες για τα παιδιά στην Ελλάδα. Την ίδια στιγμή, στο πλαίσιο της ανθρωπιστικής κρίσης που εκτυλίσσεται τις τελευταίες μέρες στην Ουκρανία, στέκεται στο πλευρό των παιδιών της χώρας, ξεκινώντας από σήμερα  1/3/22 μία τεράστια πανελλαδική κινητοποίηση, η οποία περιλαμβάνει την οργάνωση μίας Πανελλαδικής Συγκέντρωσης Ειδών Πρώτης Ανάγκης, ο συντονισμός της οποίας υλοποιείται σε συνεργασία με το Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας και τον Ευρωπαϊκό Μηχανισμό Σταθερότητας.

Ο Οργανισμός δε θα μπορούσε να μην ανταποκριθεί στο κοινό αίσθημα, συμμεριζόμενος τη φρίκη  που βιώνουν τα παιδιά, και οι οικογένειες, που αυτή τη στιγμή υποφέρουν εξαιτίας του πολέμου, προσφέροντας με κάθε δυνατό τρόπο ολιστική και άμεση στήριξη και ανακούφιση“.

Στο σχολείο συγκεντρώθηκαν φάρμακα και τρόφιμα που γέμισαν 2 σχολικά.