Mαρούσι, 6/11/19

Αγαπητοί μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την τεράστια συμμετοχή σας  στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» , μέσω του οποίου ο οργανισμός  MAKE A WISH  συνεχίζει να εκπληρώνει, κάθε χρονιά, τις  ευχές παιδιών που νοσούν σοβαρά.

Το Σχολείο μας, μέσα από τη δική σας συνδρομή, διακρίθηκε με το 4Ο Βραβείο Μεγάλης Συμμετοχής ανάμεσα σε όλα τα σχολεία που συμμετείχαν

Η εκδήλωση του Make a Wish θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 9.11.2019 στο Σεράφειο του Δήμου Αθηναίων.

Εδώ και 20 χρόνια το Αστέρι της Ευχής αποτελεί μήνυμα αισιοδοξίας, προσφοράς και εθελοντισμού στα παιδιά που το έχουν ανάγκη. Μέσα από την εκπλήρωση μιας ευχής προσπαθούμε να μεταμορφώσουμε τη ζωή ενός παιδιού με ξεχωριστές στιγμές. Σε μια κοινωνία που δοκιμάζεται το Αστέρι της Ευχής καταφέρνει να φροντίζει παιδικές ψυχές στέλνοντας μηνύματα αισιοδοξίας και αγάπης.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την συνεισφορά σας στο πρόγραμμα και ευχόμαστε σύντομα και η δικιά σας πιο βαθιά επιθυμία να γίνει πραγματικότητα.

Από τη Διεύθυνση.